soley
08 فروردین 1402 - 10:24

سنقروکلیایی نماد وحدت مذاهب واقوام/رونق تولید اولویت نخست مسئولان

کرمانشاه- فرماندار سنقروکلیایی با اشاره به ظرفیتهای این شهرستان در حوزه صنعت، کشاورزی و معادن، گفت: رونق تولید اولویت مسئولان طی سال جاری بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی قربانی فرماندار شهرستان سنقروکلیایی صبح سه‌شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر با خبرنگاران این مجموعه خبری دیدار و در زمینه‌های مختلف به گفتگو پرداخت این خبرگزاری را از جمله رسانه‌هایی است که در راستای اطلاع رسانی به موقع و دقیق و امیدآفرینی و بیان مشکلات به همراه راهکار اقدام می‌کند که مطالبه گری از مسئولان به حل مشکلات مردم کمک می‌کند.

علی قربانی در این دیدار با بیان اینکه شهرستان سنقروکلیایی در ۸۵ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است، اظهار کرد: سنقروکلیایی با ۲ شهر، سه بخش، هشت دهستان، ۲۱۱ روستا، ۸۲ هزار نفر جمعیت دارد و ۴۱۷ شهید و ۸۷۰ جانباز تقدیم آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی افزود: سنقروکلیایی با توجه به اینکه در مسیر تردد به سه استان کرمانشاه، همدان و کردستان قرار دارد شاهد تردد بسیاری در محورهای مواصلاتی خود بوده و همچنین دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای در زمینه گردشگری است که می‌توان از نمونه آن به دارا بودن سد جامیشان و شهدا و ارتفاعاتی مانند دالاخانی در حوزه کوهنوردی است.

فرماندار سنقروکلیایی با اشاره به تنوع آب و هوایی منطقه و سراب‌ها، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارها در ایام نوروز امسال و تاکنون شاهد رشد ۱۲ درصدی سفرها به این شهرستان هستیم و ستاد خدمات سفر نیز تمام تمهیدات لازم را ایام نوروز اندیشیده است.

قربانی بیان کرد: یکی از موضوعات اصلی در حوزه گردشگری که امسال مورد توجه قرار گرفته عرضه صنایع دستی در نمایشگاه برپا شده در امامزاده احمد (ع) است که با توجه به مراسم ماه رمضان در این بقعه متبرکه مورد توجه قرار گرفته است.

تحقق ۱۰۳ درصدی تعهد اشتغالزایی در سنقروکلیایی

وی با اشاره به انتخاب شعار سال «مهار تورم، رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه اقتصاد و تولید رهبر معظم انقلاب طی دهه گذشته شعارهای سال را با موضوع اقتصادی انتخاب کرده‌اند و اهمیت این موضوع را بیش از گذشته به مسئولان نشان می‌دهد که استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان به رونق تولید کمک می‌کند.

سنقروکلیایی نماد وحدت مذاهب واقوام/رونق تولید اولویت نخست مسئولان

فرماندار سنقروکلیایی با بیان اینکه رونق تولید و اشتغالزایی مورد تاکید مدیریت ارشد استان است، گفت: افزایش تولید و حمایت از واحدهای تولیدی قطعاً رونق تولید و مهار تورم را به دنبال خواهد داشت و ظرفیت کشاورزی و صنعت به تحقق این مهم کمک می‌کند.

قربانی با بیان اینکه سال گذشته اقدامات مؤثری در راستای اشتغالزایی و رفع بیکاری در سنقروکلیایی صورت گرفته است، اضافه کرد: سال گذشته بر اساس پرداخت وام‌های اشتغالزایی از محل تبصره ۱۸ و ۱۶ و سامانه رصد تعهد اشتغالزایی ۱۰۳ را محقق کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه سنقروکلیایی نماد وحدت اقوام و مذاهب است، خاطر نشان کرد: مردم سنقروکلیایی با بصیرت خود همواره در تمامی مناسبت‌های ملی و مذهبی حضور داشته‌اند و نقشه‌های دشمنان علیه نظام اسلامی را خنثی کرده‌اند و در ماه مبارک رمضان نیز مراسم‌های مذهبی و جزخوانی قرآن در حال برگزاری است.

فرماندار سنقروکلیایی بیان کرد: در ماه مبارک رمضان با هماهنگی‌های صورت گرفته با تبلیغات اسلامی مبلغین به روستاها اعزام شده‌اند و همایش طلایه داران تبلیغ نیز در آغاز ماه رمضان برگزار شده است و امامزاده احمد (ع) مرکز فعالیت‌های فرهنگی است.

قربانی با اشاره به اینکه سنقروکلیایی دارای مراکز فرهنگی بسیاری است، خاطر نشان کرد: این شهرستان دارای ۲ حوزه علمیه برادران و خواهران، چهار دانشگاه و بقاع متبرکه است که می‌تواند به گسترش فعالیت‌های فرهنگی در منطقه کمک کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113534