soley
26 اسفند 1401 - 17:05

ولایت‌محوری باید محور زندگی انسان قرار گیرد

امام جمعه موقت بیرجند: اگر با ولایت باشیم‌ و گوش و عمل‌مان با ولی‌فقیه باشد، دشمنان هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند، بنابراین باید امام‌محوری و ولایت‌محوری محور زندگی انسان باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، حجت‌الاسلام والمسلمین  مهدی رحیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌ آخرین نماز جمعه بیرجند در سال 1401 که در محل مسجد جامع مصلی المهدی(عج) بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: پیوند امت با ولایت نسخه‌ای برای هر زمان است که باعث پیروزی و موفقیت در عرصه‌های مختلف می‌شود و کلید اصلی رستگاری است.

وی با اشاره به اینکه امام عصر(عج) پرچمدار جامعه اسلامی از ما توقعاتی دارد، گفت: عامل هدایت و وصول به سرمقصد همه خوبی‌ها ولی خداوند در جامعه است.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: ما در رسیدن به تمدن اسلامی مسیر سختی داریم و باید توجه عینی، عملی و دقیق به فرمایشات ولی‌فقیه داشته باشیم همان کاری که شهدا، بزرگان و علمای دین کردند.

رحیم‌آبادی بیان کرد: اگر دل در گرو معارف اسلامی داریم باید در این مسیر تام و تمام حرکت کنیم و تا امروز مردم ما نمره قبولی دارند و کسب نمره کمال نیازمند تلاش بیشتر است.

وی  با بیان اینکه شرق و غرب امروز متزلزل است افزود: باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌‌فقیه جامعه باشیم که از ما چی می‌خواهند، ملت ایران به صورت حماسی و اعتقادی به جریان امامت و ولایت اعتقاد کامل دارد اما در ریزکاری‌ها گاهی غفلت‌هایی می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مقام معظم رهبری تاکید دارند که غرب، آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل را از اساس بشناسید و ماهیت استکباری، وحشی‌گری و غیرانسانی آن را دریابید که در این زمینه به شکل کلی کارهایی انجام شده ولی کم است‌.

رحیم‌آبادی افزود: استکبار جهانی و غرب در تبعیض نژادی، تحریم ضد بشری، نقض حقوق زنان، قوانین ضد بشری و ظلم و ستم به مظلومان سنگ تمام گذاشته‌ حتی سازمان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی را برای منافع خودشان تاسیس کردند.

وی با بیان اینکه  خطاب به جریان استکباری، استعماری‌، صهیونیسم بین‌الملل، غرب و آمریکا براساس آیات قرآن می‌گوییم که همه شرارت‌های جهان زیر سر شماست، گفت: دولت انقلابی و مردمی از سال گذشته سکان اداره کشور را به عهده گرفته‌ و این دولت در مسیر امامت و ولایت است، لذا بیانات ولی جامعه برای آن حجت بوده و به آن عمل می‌کند.

خطیب جمعه بیرجند دروغ را بزرگترین ابزار جریان کفر و استکبار جهانی دانست و گفت: دشمنان به وسیله ابزارهای تبلیغاتی خود و دروغ درصدد انحراف افکار مردم و جدایی جوانان از جریان انقلابی هستند که در تقابل با آنان رسالت ما خیلی سنگین است.

رحیم‌آبادی با تاکید بر اینکه خودتان، کشورتان، ظرفیت‌ها و جوانان خودتان را بشناسید افزود: در کتاب صعود چهل ساله، ظرفیت‌ها، پیشرفت و تعالی ایران در گام اول انقلاب بیان شده، اما متاسفانه هنوز داشته‌های انقلاب اسلامی مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

 وی با اشاره به  60 مورد از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم  افزود: رشد اقتصادی مثبت چهار درصد بعد از 10 سال، کاهش 20 درصدی رشد تورم، امضای موافقت‌نامه‌ها با چین و روسیه، تامین و ساخت واکسن کرونا و شفاف‌سازی حساب مالی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی از جمله این اقدامات است.

خطیب جمعه بیرجند  رشد 20 درصدی صادرات محصولات صنعتی کشور، عضویت در شانگهای، ثبت کمترین نرخ بیکاری در تابستان، اتصال 90 درصد دستگاه‌های اجرایی به شبکه دولت الکترونیک، اجرایی شدن طرح رتبه‌بندی معلمان، حذف ارز چهار و 200 تومانی و آزادسازی پول‌های بلوکه شده را از دیگر اقدامات شاخص دولت سیزدهم ذکر کرد.

رحیم‌آبادی با اشاره به تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان جلوه رحمت خداوند متعال و ماهی است که قرآن در آن نازل شده و عمل به آن مایه سعادت دنیا و آخرت انسان است.

امام جمعه موقت بیرجند تاکید کرد: باید اقدامات دولت و نظام در راستای امیدآفرینی در جامعه ترویج شود و تک تک افراد در این زمینه مسئولیت دارند.

انتهای پیام/250/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097897