soley
04 خرداد 1402 - 14:19

آستین‌های خالی؛ مستندی از ناگفته‌های زندگی شهید خرازی

کارگردان مستند «آستین های خالی» گفت: خیلی کم درباره زندگی شهید خرازی فیلم ساخته شده و ما برای اولین بار در اصفهان بر آن شدیم تا مستندی از ناگفته‌های زندگی این شهید را به تصویر بکشیم.

مجتبی خادم الحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در خصوص مستند« آستین های خالی» اظهارداشت:« آستین های خالی»مستندی در باره شهید حسین خرازی فرمانده لشگر 14امام حسین (ع) اصفهان شهری که بیشترین شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم کشور عزیزمان کرده می‌باشد.

وی افزود: خیلی کم در باره زندگی شهید خرازی فیلم ساخته شده و ما برای اولین بار در اصفهان بر آن شدیم تا مستندی از ناگفته‌های زندگی این شهید را به تصویر بکشیم، سراغ کسانی رفتیم که تا به حال جلوی دوربین نرفته بودند و جزو فرماندهان جنگ نبودند. آنها را شناسایی کردیم و مستند آستین های خالی برگرفته از صحبت‌های این عزیزان است.

خادم الحسینی تصریح کرد: یکی دیگر از دلایلی که سراغ این شهید رفتیم خصوصیات بارز و شاخص شهید در عرصه های مختلف زندگی، از بعد معنوی، اخلاقی، فرماندهی... بود و به قول همرزمانش ایشان الگوی کامل بودند.

کارگردان مستند« آستین های خالی» در خصوص برگزاری جشنواره ایثار خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره‌ها باعث می‌شود، تا محتواهای تولیدی در این حوزه‌ها بیشتر رسانه ای و خبری شود و فیلم سازان بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند و فیلم های دیگران را نیز ببینند،همچنین تشویقی است برای تولید کنندگان تا از این جشنواره ها انرژی دریافت کنند و از آنان تقدیر شود.

گفتنی است؛ شهید حسین خرازی در 1336 خورشیدی در یکی از محلات قدیمی اصفهان به دنیا آمد .با پایان تحصیلات مقدماتی و با صدور فرمان امام خمینی مبنی بر فرار از پادگان ها او نیز از پادگان فرار کرد به جمع انقلابیان پیوست؛ در پاییز 1358 خورشیدی برای مبارزه با ضد انقلاب به همراه چند تن دیگر از اعضای سپاه استان به گنبد و بندر ترکمن رفت و در این ماموریت پیشنهاد فرماندهی نیروهای اعزامی از اصفهان را نپذیرفت و به عنوان فرمانده دسته در پاکسازی شهر گنبد شرکت کرد.

هنگامی که در کردستان، گروه های ضد انقلاب اسلامی دست به آشوب زدند، حسین خرازی به پاوه رفت و سپس در آزادسازی سنندج از دست گروهک ضد انقلاب نقش موثری ایفا کرد.شهید خرازی هشتم اسفند 1365 خورشیدی در منطقه عملیاتی شلمچه و نهرجاسم در منطقه عمومی عملیات کربلای 5 به شهادت رسید.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237832